top of page

FAQ

Pokud nenajdete níže odpověď na svou otázku, neváhejte mě kontaktovat.

Jak se na focení objednat?

2

Jak je to s placením?

Námi odsouhlasený termín je závazný po uhrazení rezervačního poplatku 500Kč /u svatebního focení 1000Kč. Zbylá částka je splatná ihned po focení. V případě, že si vyberete fotografie nad rámec balíčku, uhradíte zbývající částku bankovním převodem po výběru. Finální upravené fotografie Vám budou odeslány po uhrazení kompletní částky.

3

Nepřízeň počasí - nemoc?

V případě špatného počasí, nemoci nebo jiného závažného důvodu pro Vás najdu nejbližší možný náhradní termín.

4

Co se stane se zálohou, když budu muset focení zrušit nebo když se nedomluvíme na jiném náhradním termínu focení?

Pokud se nebudete moci na focení dostavit a dáte mi vědět alespoň 24h předem, najdu nejbližší možný náhradní termín. Takto je možné termín zrušit a přesunout třikrát. V případě nevyužití třetího domluveného termínu rezervační poplatek propadá. V případě, že na focení nedorazíte bez předchozí telefonické omluvy, rezervační poplatek propadá. U svatebního focení rezervační poplatek propadá, pokud focení zrušíte bez náhrady termínu 45 dní před objednaným dnem focení.

5

Jak se na focení připravit?

Oblečení a dobrá nálada jsou (podle mne) základní pilíře pro úspěšný výsledek focení. Velmi ráda vám s výběrem oblečení pomohu. Základní doporučení jsou: barevně se slaďte, ale vyvarujte se stejným barvám (celá rodina v bílých tričkách se spojí v jeden velký bílý celek). Dále se vyvarujte neonovým, křiklavým barvám, tričkům s nápisy nebo značkami, výrazným potiskům / vzorům. Barvy volte spíše tlumené, zemité. U dětí se vyvarujte potisků aktuálně oblíbených idolů. Nezapomínejte na obuv (i ta je vidět a dotváří celkový outfit). Šperky volte raději decentní, hodinky sundejte (pokud neslouží jako šperk). Sluneční brýle při focení nedoporučuji, stejně tak kšiltovky, které zakrývají oči.

6

Kde focení probíhá?

Focení může probíhat venku, u vás doma nebo i v jiné lokalitě, vždy po vzájemné domluvě. Výběr lokality podléhá určitým pravidlům, proto Vám ráda doporučím mnou vybraná místa. V případě, že upřednostňujete jinou lokaci, ráda ji poznám, jen musí splňovat určité podmínky, které si spolu předem odladíme. V případě, že si vyberete na focení zpoplatněné místo, hradíte ho za sebe i za mne Vy. Budu-li nucena zaparkovat na zpoplatněném parkovacím místě, hradíte za mne tento poplatek Vy.

7

Jaká je dodací lhůta fotografií?

Doba dodání fotografií je obvykle do třech týdnů. Do týdne od focení obdržíte ve webové galerii mnou vybrané a částečně upravené fotografie. Od obdržení galerie budete mít týden na Váš výběr, který já následně upravím do finální podoby. Do dvou týdnů od zaslání Vašeho výběru a doplacení celé částky za focení (týká se změny balíčku, výběr fotografií nad rámec balíčku, ČB zpracování) Vám dám přístup ke stažení fotografií z webové galerie. V této webové galerii můžete současně nechat fotografie vytisknout nebo ji sdílet s rodinou.

Na všechny fotografie se vztahuje autorský zákon. Není možné fotografie žádným způsobem upravovat. Na další šíření, kopírování a jakékoliv jiné využití je třeba můj písemný souhlas. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci (facebook, instagram apod.)

8

Jak je to s využití Vašich fotografií k mé propagaci?

Pokud si nepřejete, abych Vaše fotografie zveřejnila za účelem mé propagace, prosím, napište mi to. Jinak si vyhrazuji právo mnou pořízené fotografie zveřejnit.

rodinné focení | newborn | těhotenské focení | párové focení | portrétní focení | svatební focení | brandové focení

bottom of page