top of page

Když se narodí miminko,...

...tak se vše změní. Hormony nasedají na horskou dráhu. Emoce přetékají, stejně jako nádobí ve dřezu. A co se stalo s časem, o tom raději ani nemluvím. Co je však jistota, ať prožíváte období šestinedělí jakkoli, že každý týden je Vaše mimiko jiné a Vaše vzpomínky se rychle vytrácejí. Proto bych každé mamince přála, aby si je mohla uchovat navždy, ideálně v papírové podobě v albech, co se dědí z generace na generaci.

A kdy je ideální fotit? Novorozenecké focení doporučuji do dvou týdnů od porodu - čím dříve, tím lépe. Každopádně, když focení nestihnete v začátku, nevadí, fotit se dá i starší novorozenec, jako třeba zde.


A kde? Můžeme fotit rovnou v porodnici (tzv. Fresh48) nebo u Vás doma.


A jak se na newborn focení připravit? Pokud máte čas a energii, ukliďte byt tak, abyste se v něm cítili dobře. Pokud sílu na úklid nemáte, neřešte ho, vyřešíme na místě co bude potřeba. Vyžehlete sobě i partnerovi oblečení. Maminkám doporučuji umýt si před focením vlasy, dle preferencí lehké líčení. Oběma rodičům, pak opečovat si ruce a nohy (obojí je vidět často i v detailu). Miminku natřete před focením suchou pokožku a naplňte mu bříško. A pak už se jen nastavte do režimu - jdeme si to užít, a za 15let se budeme štěstím nad těma pidi nožkama tetelit.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page